Nástroje pro online marketing

nástroje pro online marketing

Dávám k dispozici seznam svých oblíbených nástrojů pro online marketing. Tyto nástroje využívám se svými klienty pro zlepšování výsledků a zefektivnění práce na online projektech různého typu. Nejčastěji pracuji s eshopy, ale nástroje využívám také pro firemní prezentace a obsahové weby. Primárně řeším PPC reklamu, webovou analytiku a srovnávače zboží. Na seznamu najdete užitečné nástroje i z dalších online oborů jako je SEO, sociální sítě nebo tvorba webů.

Univerzální SEM nástroje (klíčová slova a další)

V této první kategorii najdete takové švýcarské nožíky pro online marketéry. Jsou to nástroje, které využijete pro marketing ve vyhledávačích, tvorbu PPC kampaní, SEO, analýzu klíčových slov, analýzu konkurence, srovnávače zboží, cenotvorbu a další.

Collabim – nástroj, který používám pro průzkum klíčových slov do PPC, analýzu konkurentů, nebo také pro pravidelný monitoring pozic v organickém vyhledávání a k evidenci odkazových aktivit.

Marketing miner – pomáhá rychle a jednoduše získat velké množství dat. Prochází výsledky vyhledávání, srovnávače zboží i celé weby. Ušetří vám spoustu času při analýze klíčových slov, hledání odkazových příležitostí nebo analýze konkurence.

PPC nástroje

Google Ads Editor – desktopová aplikace pro tvorbu a hromadné úpravy kampaní. Můžete s ním například provádět úpravy v kampaních i offline nebo přenášet kampaně a jejich části mezi Sklikem a Google Ads. Dokáže velmi zjednodušit a zefektivnit práci správci PPC.

PPC Bee – nástroj, který pomáhá s automatizací PPC reklamy. Na základě exportu dokáže automatizovaně tvořit různé typy kampaní pro Google Ads i Sklik.

PPC robot – nástroj na automatizaci reportů z PPC systémů, který upozorní na chyby v kampaních a pomůže najít příležitosti pro optimalizaci kampaní.

Sklik nástroj pro návrh klíčových slov – využijete při plánování a tvorbě PPC kampaní, analýze klíčových slov nebo tvorbě publikačního plánu. Obsahuje podrobné statistiky o hledanosti klíčových slov na Seznamu za posledních 12 měsíců.

Google Ads Plánovač klíčových slov – obdoba předchozího nástroje od Googlu. Pomáhá najít nová klíčová slova, nebo odhadnout hledanost zadaných slov. Primárně je nástroj určený pro PPC, využitelný je i pro SEO. Pro získání co největšího množství klíčových slov je optimální kombinovat výstupy z obou reklamních systémů a slova si roztřídit například v tabulkovém editoru nebo Collabimu.

Srovnávače zboží

Mergado – pomáhá s úpravou exportních souborů (XML feedů) pro srovnávače zboží. Díky Mergadu můžete zefektivnit inzerci na Heurece, Zboží.cz a dalších srovnávačích. Přes Mergado dokážete doplnit chybějící údaje ve feedu, zlepšit počet spárovaných produktů nebo nastavit bidding.

XeMel – další z nástrojů pro rychlou úpravu údajů ve feedu.

Bidding tools – nástroj pro automatické biddování na Heurece a Zboží.cz

Webová analytika

Google Analytics – základní analytický nástroj pro všechny malé a střední weby. Google Analytics je nejrozšířenější nástroj pro měření a analýzu návštěvnosti webu. V Analytics vyhodnocuji úspěšnost PPC kampaní. Analytics ale používám i jako jeden ze zdrojů pro analýzu klíčových slov a jako kontrolní systém na kampaně a nečekané události. Proto, abyste z Analytics dostali užitečné informace, nestačí jen vložit měřící kód na web. Je potřeba ještě Analytics dobře nastavit.

Google Tag Manager – slouží pro správu všech měřících, remarketingových, konverzních a jiných kódů na webu. Na každou stránku webu vložíte pouze kód Tag Manageru. Google Analytics a další měřící kódy už vkládáte přes rozhraní Tag Manageru. Hlavní výhody Tag Manageru jsou: jednodušší a rychlejší správa měřících kódů a skriptů (nemusíte při každé změně zasahovat do zdrojového kódu webu nebo čekat na svého ajťáka); lepší přehled a kontrola nad spouštěním měřících kódů; možnost přenášet nastavení mezi jinými účty webů; rychlejší načítání stránek.

Google Data Studio – reportovací nástroj pro tvorbu přehledů a reportů. Lze na něj napojit různé zdroje dat jako Google Analytics, Google Ads, Sklik, Google Tabulky a další.

Google Attribution – analytický nástroj pro práci s atribučními modely a cestami zákazníků ke konverzím.

Google Optimize – nástroj pro tvorbu experimentů a A/B testů na webu.

Google Search Console – je všestranný nástroj pro kontrolu toho, jak si váš web vede ve vyhledávání na Google. Zjistíte kolik stránek vám Google indexuje, na jaká klíčová slova se web zobrazuje ve výsledcích vyhledávání, odkud vedou odkazy na váš web a spoustu dalších užitečných informací. Propojením Search Console s Google Analytics můžete dostat údaje o počtu kliků a zobrazení do Analytics. Budete tak mít všechny údaje na jednom místě

Smartlook – slouží k nahrávání pohybu uživatelů na webu.

Rozšíření Chrome Google Tag Assistant, Facebook Pixel Helper
a WASP.inspector: Analytics Solution Profiler
– pomoc pro kontrolu měřících kódů na webech.

SEO nástroje

KeywordTool.io – umí vytáhnout údaje z našeptávače Google a dalších vyhledávačů, což jsou další zajímavá klíčová slova, která se obvykle v plánovači klíčových slov nevyskytují.

Keyword.io – alternativa předchozího nástroje, tahá data z našeptávačů.

SEMOR NKS – návrh klíčových slov z našeptávačů pro CZ hledání.

Google Trends – sledování dlouhodobějších i aktuálních trendů ve vyhledávání na Googlu.

Seznam – svět hledání – aktuální nejhledanější dotazy na Seznamu v grafické podobě.

Seznam webmaster – nástroj pro kontrolu indexace webu Seznamem.

Seznam reporter – nástroj na hledání trendů napříč službami Seznamu (vyhledávání, Zboží.cz a další weby a služby).

Screaming Frog SEO Spider – desktopová aplikace, která prochází celý web a shromažďuje informace o všech stránkách na webu. Používám ho pro kontrolu on-page SEO faktorů webu (titulky, h1 nadpisy, meta description) a hledání duplicit.

Dead Link Checker – nástroj na vyhledání nefunkčních odkazů na webu.

OpenLinkProfiler – nástroj zdarma pro analýzu odkazového profilu webu.

Talkwalker Alerts – hlídání nových zmínek na zadané fráze – může sloužit pro hledání odkazových příležitostí, hlídání online reputace a ochranu značky.

Rychlost načítání a analýza webu

Web.dev – nástroj od Googlu na komplexní analýzu webu.

SimilarWeb – nástroj na odhad návštěvnosti webu (zdroje a počet návštěv).

Sada nástrojů pro měření rychlosti webu:

Tvorba webu, hosting

Webnode – nástroj pro tvorbu webových stránek, ideální pro jednoduché firemní vizitky. Pokud potřebujete do začátku web bez větších investic, je pro vás Webnode jak stvořený.

WordPress – nejpoužívanější redakční systém na tvorbu webů na světě, může pro vás být dalším stupněm, pokud vám Webnode přestane stačit. Samotný systém WordPress je zdarma, investice do webu však bude zahrnovat práci programátora, grafika, případně šablonu a webhosting.

Hosting Wedos – jeden z cenově nejdostupnějších webhostingů pro váš web na WordPressu. Pro rozjezd webu na začátek to může být naprosto dostačující řešení. Pro náročnější web pak doporučuji dražší a výkonnější alternativu Hosting Blueboard.cz.

Sdílejte článek

Nástroje pro online marketing

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek