Jak využít sílu influencerů pro svůj marketing

infleunceři

I když se jako PPCčkař zajímám hlavně o dění okolo PPC reklamy, snažím se udržovat si povědomí i v ostatních online oborech. Nedávno jsem proto navštívil workshop od Media Influencer marketing v praxi.

O influencerech jsem doteď věděl jen hodně málo. Nečtu foodblogy, nesleduji fashion blogerky, ani youtubery. A na Instagramu jsem byl naposledy, když jsem si tam zakládal účet.

I přes tyhle fatální mezery ve vzdělání tuším, že spolupráce s influencery má velký potenciál a jejich význam bude nejspíš růst. A proto jsem se o spolupráci s influencery chtěl dozvědět více.

Na workshopu se sešla parta zajímavých lidí. Hned mě zaujalo, že na workshop přišlo mnohem více holek. Jak jsem se později dozvěděl, není to úplně náhoda. Je to tak trochu jejich výsada. Alespoň co se týká blogů a Instagramu, převládají mezi influencery právě ženy. Mezi youtubery mají zase převahu muži.

Workshop vedou Adéla Marešová a Dominika Lukášová. Obě mají bohaté zkušenosti ve spolupráci s influencery. Dominika má navíc svůj blog, takže zná spolupráci i z druhé strany.

Na úvod jsme se dozvěděl základní věci o tom, kdo jsou influenceři, jaké jsou výhody spolupráce s nimi. Zjistil jsem, jak vyhledávat influencery a jak je oslovit. Prošli jsme si na praktických příkladech, jak by měla vypadat nabídka spolupráce, jak by naopak vypadat neměla a sami jsme si zkusili vytvořit nabídku pro influencera.

V další části jsem zjistil, jak vymyslet strategii spolupráce (a hlavně to, že je strategie potřeba), jak stanovit cíle a jak tyto cíle vyhodnocovat. Pro mě je příjemné zjištění, že i spolupráce s influencery se dá měřit.

Potvrdil jsem si také domněnku, že spolupráce s blogery není vhodná pro všechny obory. Nejlépe fungují obory módy, jídla, cestování nebo sportu.

Ale zároveň jsem zjistil, že s dobře vymyšlěnou strategií se dají s influencery dobře propagovat i méně obvyklé obory. Hodně přínosné pro mě byly ukázky úspěšných a neúspěšných spoluprací s influencery.

Závěr

Pro mě byl workshop vlastně vůbec seznámením se s problematikou influencer marketingu. I jako naprostý začátečník jsem byl schopný se v informacích zorientovat. Díky workshopu se ze mě odborník na spolupráci s inflencery nestane. Ale lépe jsem pochopil, jak influencer marketing funguje.

Uvědomil jsem si, jakou mají influenceři sílu a přímý vliv na podporu značky nebo prodej produktu, který prezentují. S tím, co jsem se na školení dozvěděl, bych si bez problému troufl naplánovat nějakou menší kampaň s influencery.

Workshop od Media splnil moje očekávání. Pokud chcete začít spolupracovat s influencery a nemáte s tím moc zkušeností, rozhodně doporučuji tohle školení navštívit.

Sdílejte článek

Jak využít sílu influencerů pro svůj marketing

7 komentářů u „Jak využít sílu influencerů pro svůj marketing

 1. Úplně přesně jsem se v tomto našel. Instagram založený v roce 2010 a poté nevyužívaný – food a youtube blogy ignoruju 🙂

  A také mě toto téma zajímá. Jinak abych byl upřímný, i kolem tohoto je příliš velké haló. Má to stejný potenciál, jako měly dřív obyčejné blogy, slavnější profily na soc. sítích.

  Influencer může být dobrý sluha, ale špatný pán. Firmy a speciálně e-shopy by sami měli vědět, kdo je jejich zákazník a tím pádem dávno vědět o člověku, co by mohl být zajímavý influencer. Měli by si ho podchytit co nejvíce přirozenou cestou tak, aby to nebylo příliš čitelné a nebylo to tlačené na sílu. To je můj osobní pocit…

  1. Díky za komentář, Filipe. Máš pravdu, že spolupráce s blogery není žádná novinka. Co mě na školení trochu překvapilo, tak často je ta spolupráce influencera s firmou normálně označená jako reklama a nikomu to nevadí. Spíš je průšvih, pokud influencer zatlouká placenou spolupráci i když je to evidentní.

 2. Pavle, nádherné zjištění. Dělám s nimi 3. rokem při studiu a musím říct inspirativní a uvědomělý lidé s velkou silou v on-line. Škoda, že jsme tohle nestihli spolu probrat. Je to totiž můj zájem studia mkt.

  1. Ahoj Míšo, no já jsem influencery v marketingu objevil až teď. Tak není všem dnům konec, třeba se ještě naskytne příležitost.

 3. Zajímalo by mě, jaké méně obvyklé obory se dají pomocí influencerů propagovat? Sedí mi to ohledně módy, jídla, nebo nějaké nové technologie. Ale přijde mi, že je to úplně stejné, jako u jakéhokoliv jiného obsahového marketingu. Když máte dobrý produkt, propaguje se to téměř samo, ale pokud máte nějaký běžný, nezáživný produkt, tak to nezmění ani sebelepší youtuber.

  1. Ahoj Danieli, díky za komentář. Z těch méně obvyklých oborů byly na školení konkrétní ukázky úspěšných kampaní na knihy, prací prášek, pojištění. Souhlasím, že pokud není dobrý produkt, influenceři to nezachrání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek