Nativní reklama v Sklik a Google Ads

nativní reklama

Nativní reklama je tu s námi už docela dlouho. V poslední době se však stále častěji zmiňuje nativní reklama také ve spojení s PPC reklamou. Nativní reklamu podporují i PPC systémy AdWords a Sklik.  Co přesně označení nativní reklama znamená, jak ji nastavit a jak ji využít pro svůj byznys? Dozvíte se v tomto článku.

Co je nativní reklama?

Nativní reklama je velký trend v současném digitálním marketingu. Je to reklama, která se snaží splynout s okolním obsahem. Nativní reklama není žádnou novinkou, ale v poslední době se dostává více dostává do popředí zájmů marketérů. Příkladem nativní reklamy může být reklama uprostřed výpisu článků nebo sponzorovaný příspěvek na sociálních sítích.

Důležitou součástí nativní reklamy je fotka. Musí zaujmout. Nativní reklama může mít také podobu videa.

ukázka nativní reklamy
Ukázka nativní reklamy v obsahové síti Sklik

Výhody nativní reklamy

Nativní reklama působí přirozeněji, než klasické reklamní formáty jako jsou bannery. Lidé nativní reklamu často berou jakou běžnou součást webu. Výhodou nativní reklamy je, že na rozdíl od bannerů, je to ještě neokoukaný reklamní formát, který může být pro návštěvníky webu velmi atraktivní.

Nativní reklama se přizpůsobuje grafice webu, takže na každém webu bude vypadat úplně jinak. Nativní reklama může mít mnohonásobně vyšší účinnost oproti klasickým reklamním formátům.

Jak se nativní reklama nastavuje v AdWords a Sklik

Nativní reklama se v AdWords i Sklik tvoří automaticky z textové reklamy cílené na obsahovou síť. V AdWords je k dispozici formát responzivní reklama, kde kromě textu přidáváme k reklamě i obrázky, které se automaticky přizpůsobují velikosti reklamní plochy.

Sklik si obrázky k reklamě aktuálně generuje sám a jsou to screenshoty vstupní stránky. Sklik již slíbil lepší podporu nativní reklamy. Sklik umožňuje nastavení nativní reklamy pomocí tzv. kombinované reklamy.

Kombinovaná reklama Sklik je obdobou responzivní reklamy v Adwords a je s ní kompatibilní. To je důležité při exportech kampaní z AdWords do Sklik. Takže časem bude je možné přidávat obrázky k reklamě přímo v jeho rozhraní Sklik, podobně jako je to v AdWords. V Sklik i AdWords tedy stačí mít vytvořené správné reklamní formáty v obsahové síti.

Nezapomeňte do svých obsahových kampaní přidávat také kombinované a responzivní reklamy.

Kde se nativní reklama zobrazuje

Nativní reklama se zobrazuje v reklamních obsahových sítích platforem Sklik, AdWords, AdMob a DoubleClick. Může to být reklama umístěná do výpisu článků na zpravodajském webu nebo reklama mezi příspěvky na blogu. Obecně se nativní reklama může zobrazovat napříč všemi weby, které jsou součástí uvedených reklamních sítí.

Budoucnost nativní reklamy

Seznam i Google nativní reklamu neustále rozvíjí. Pro inzerenty je nastavení nativní reklamy čím dál jednodušší a dostupnější. Už teď získává nativní reklama velký prostor a dá se očekávat, že dál poroste. Přesto si nemyslím, že by kvůli rozvoji nativní reklamy úplně odzvonilo klasickým bannerům. Ty budou mít pořád svůj význam.

8.9.2017 Edit: Google zavádí nové nativní reklamní jednotky pro své publishery v programu Adsense

Jsou to reklamy v článku In-article a ve výpisu článků nebo produktů In-feed. Je to další krok k tomu aby se nativní reklama masivně šířila napříč weby.

Adsense nativní formáty

Další články o nativní reklamě:

Sdílejte článek

Nativní reklama v Sklik a Google Ads

Jeden komentář u “Nativní reklama v Sklik a Google Ads

  1. Jsme na to moc zvědavý jak to bude fungovat, ale vždy musíme přinést něco pro zákazníky, ale je to dobrý směr. Jdeme na to.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek